SQUARE D – LGM36400RU33X – LG 400 Circuit Breaker – Tested
Manufacturer
OEM Part Number
RM17TU00
GPS Part Number
20-SQD-LGM36400RU33X
Price:
Specifications
View Spec Sheet
Voltage WPC AH/kVA Length Width Height Weight
600VAC N/A 400 A 4.3" 5.5" 13.4" 13.7 lbs
Voltage 600VAC
WPC N/A
Amp/H 400 A
Length 4.3"
Width 5.5"
Height 13.4"